Botoks, to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, który budzi mnóstwo emocji i kontrowersji. Przeciwników ma pewnie tyle samo, co zwolenników, ale kto raz odważy się z nim zetknąć, pokocha go bezgranicznie. Botoks powoduje bowiem coś, czego nie jest w stanie zapewnić nam żaden najlepszy krem – absolutne wygładzenie i spłycenie zmarszczek. Kto zatem pragnie w szybki sposób cofnąć czas o kilka lat, zapraszamy do naszego gabinetu Urokliva. Zabieg przeprowadzi wykwalifikowany i doświadczony lekarz, który zadba o naturalny wygląd, bezpieczeństwo oraz nie dopuści do efektu sztuczności (czyli efektu często widocznego po zabiegach wykonanych przez niekompetentne i nieuprawnione osoby!)

Botoks ma działanie prewencyjne i warto na niego zdecydować się już przed 30-tką, gdyż najlepsze efekty daje w przypadku niwelowania zmarszczek mimicznych. Jeśli raz na kilka miesięcy wygładzimy nim czoło, jest spora szansa, że przez bardzo długi czas zmarszczki nie pojawią się wcale. To kolejny mit, że botoks najlepszy jest dopiero po 50-ce i później. Na głębokie, mocno utrwalone wiekiem bruzdy i zmarszczki botoks nie zadziała tak spektakularnie. Trzeba będzie je dodatkowo wypełnić kwasem hialuronowym albo wygładzić laserem.

Efekty zabiegu zaczynają być widoczne po około 3 dniach, a ostateczną formę uzyskują do dwóch tygodni od aplikacji botoksu. Utrzymują się zazwyczaj do 4-5 miesięcy. Po tym okresie skóra stopniowo wraca do stanu początkowego, jaki był przed zabiegiem. Jednak przez cały okres działania botoksu, porażone nim mięśnie pracują słabiej, a tym samym odzwyczajają się od niektórych ruchów i odpoczywają. Wiele osób z ekspresyjną mimiką (np. bezwiednie mocno ściągających brwi) już po jednorazowym zastosowaniu botoksu odzwyczaja się od nieestetycznego marszczenia się.

Botoks, to krótki zabieg nie wymagający przygotowania, znieczulenia ani rekonwalescencji. Klient podczas wizyty wykonuje kilka grymasów, by lekarz mógł poznać jego mimikę, wstrzyknąć preparat w odpowiednie miejsca i podziękować za współpracę. Ukłucia niemal nie bolą i nie pozostawiają zbyt widocznych oznak, przez co po zabiegu od razu można wracać do codziennych obowiązków. Jedyne o czym należy pamiętać, to przez 4 godziny od iniekcji nie pochylać nisko głowy i nie kłaść się, żeby botoks nie uległ niekontrolowanemu przemieszczeniu. Ponadto przez 24 godziny nie powinno się opalać, korzystać z saun, spożywać alkoholu oraz należy odpuścić wszelkie treningi sportowe. To chyba niewielkie i krótkotrwałe wyrzeczenia w porównaniu do spektakularnego efektu końcowego zabiegu:-)

od 159zł