Nordic walking

Nordic Walking to ciekawa, przyjazna i co najważniejsze bezpieczna dla naszego organizmu forma aktywności fizycznej. Przeznaczona dla osób w każdym wieku, tak samo młodych, jak i starszych. Polega na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijkami.

Początki Nordic Walking datuje się już na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy traktowano go jako formę treningu dla narciarzy biegowych. Obecnie trenować może każdy, a sam Nordic Walking można podzielić na trzy formy aktywności: zdrowotną / fitness / sportową

Nordic Walking angażuje do wysiłku niemal 90% mięśni całego ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są wzmacniane kompleksowo, łącznie z górnymi partiami - zwłaszcza ramiona stają się mocniejsze, co przy zwykłym marszu jest niemal niemożliwe. Podczas intensywnych ćwiczeń z kijkami zauważamy znaczną poprawę w pokonywaniu różnego rodzaju wzniesień; chodzenie nawet po górach, czy schodach staje się prostsze i mniej męczące.

Nordic Walking pozwala również spalić więcej kalorii niż podczas normalnego chodzenia, co sprawia, że zaliczamy go do bezpiecznych i skutecznych form odchudzania.

Do niekwestionowanych zalet Nordic Walking zaliczamy ogólną poprawę stanu zdrowia naszego organizmu, a co za tym idzie podniesienie odporności, poprawę krążenia, dotlenienie oraz odciążenie stawów dolnych partii ciała, które zwłaszcza u osób starszych mogą być nadwyrężone i schorowane. Stawy biodrowe, kolanowe, czy skokowe zaliczamy do jednych z najbardziej eksploatowanych w ciągu całego życia. Marsz z kijkami przenosi część obciążenia na inne partie, przez co powoduje znaczną poprawę komfortu ćwiczeń, a także wielkości pokonywanego dystansu. Fakt ten stawia ćwiczenia Nordic Walking w szeregu razem z innymi skutecznymi narzędziami rehabilitacyjnymi współczesnego świata.

Chodzić z kijkami można w zasadzie wszędzie, tak nad morzem jak i w górach; w lesie, jak i miejskiej betonowej dżungli. Poleca się rozpoczynać przygodę z Nordic Walking pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który nauczy odpowiednich technik marszu, prawidłowej postawy, a także pomoże dobrać odpowiednie kije oraz pozostały sprzęt. Jest to niezmiernie ważne jeśli Nordic Walking ma stać się dla nas sposobem na zdrowe życie i cieszyć każdego dnia.

Zapraszamy na wspólne wyprawy...

 

Wykwalifikowana kadra instruktorska.
Możliwość wypożyczenia sprzętu.

Zapisy oraz terminy pod numerem 793 09 29 07

Centrum Estetyki Doroty Müller Urokliva

82-300 Elbląg, ul. Łukasińskiego 20a

tel.: + 48 793 09 29 07
e-mail: kontakt@urokliva.pl

Honorujemy kartę Multisport

Zajrzyj na nasz profil