Oksybrazja. Dogłębne i sterylne oczyszczanie skóry.

Oksybrazja (oxybrazja), to obok mikrodermabrazji diamentowej i korundowej kolejna odmiana peelingu odpowiadającego za nasz świeży, młody wygląd. Przeznaczona jest dla wszystkich typów i rodzajów skóry, ale stworzono ją w szczególności z myślą o osobach, które mają bardzo wrażliwą cerę, by mogły podziwiać na niej efekty zbliżone do tych, jakie dają zabiegi mikrodermabrazji. Oksybrazja, to też jeden z tych zabiegów, które można wykonywać przez cały rok, również latem bez przeciwwskazań związanych z ekspozycją na promienie słoneczne.

Oksybrazji najczęściej poddawana jest twarz, szyja, dekolt oraz górna część pleców. Zabieg polega na intensywnym, ale zarazem bezbolesnym złuszczaniu naskórka strumieniem tlenu oraz rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Mimo, że strumień potrafi osiągać prędkość 200km/h, metoda ta jest delikatna i nie wywołuje efektów ubocznych w postaci podrażnień, jakie często pojawiają się przy innych - bardziej inwazyjnych zabiegach tego typu, np. przy mikrodermabrazji diamentowej.

Oksybrazja poprzez dogłębne i sterylne oczyszczanie skóry, jest bardzo skutecznym zabiegiem zalecanym do niwelowania i łagodzenia szeregu problemów związanych z utrzymaniem naszej skóry w należytej kondycji:

- usuwanie zaskórników i drobnych krostek

- zwężanie porów i regululację wydzielanie sebum

- problemy z rozszerzonymi naczynkami

- niwelowanie szarej, zmęczonej skóry

- likwidacja nadmiernego łojotoku

- nawadnianie, dotlenianie, poprawa cyrkulacji krwi i tonizacja

- regeneracja włókien kolagenowych

- redukcja blizn po trądziku

- spłycanie zmarszczek

- usuwanie drobnych przebarwień i poprawa kolorytu skóry.

Ponadto oksybrazja zalecana jest osobom cierpiącym na:

- trądzik wywoływany przez bakterie beztlenowe, które giną pod wpływem tlenu wprowadzanego w naskórek

- łuszczycę, gdyż zabieg usuwa martwe komórki naskórka i nawilża skórę dotkniętą chorobą

- łupież, jako kuracja przeciwłupieżowa.

Oksybrazja często nazywana "miękką mikrodermabrazją" zaliczana jest do tzw. zabiegów bankietowych, gdyż błyskawicznie i bez efektów ubocznych odnawia skórę, nadając jej młodszy, świeży wygląd. Śmiało można ją wykonywać nawet na kilka godzin przed wielkim wyjściem. Efekty odświeżenia, oczyszczenia i poprawy kolorytu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Na pozostałe np. przy cerze tłustej trzeba poczekać i przeznaczyć serię kilku zabiegów wykonywanych w odstępach około tygodnia.

Przeciwwskazania...

Peeling tlenem i solą fizjologiczną jest bezpieczny dla każdego typu i rodzaju cery. Mogą go śmiało wykonywać kobiety w ciąży, których skóra pod wpływem hormonów stała się bardziej wrażliwa lub pojawiły się na niej przebarwienia, wykwity itp. Jednakże tak, jak w przypadku innych zabiegów, tak przy oksybrazji można wyłonić kilka przeciwwskazań. Są to:

- ostre ropne stany zapalne skóry

- opryszczka oraz choroby zakaźne skóry

- zapalenie zatok

- przeziębienie i podwyższona temperatura.

Cennik:

l.p. nazwa zabiegu zakres zabiegu cena
1.

OXYBRAZJA-zabieg podstawowy

demakijaż+oxybrazja+infuzja tlenowa*+krem

110zł
2. OXYBRAZJA-zabieg pełny

demakijaż+oxybrazja+infuzja tlenowa*+

+maska z kwasem hialuronowym+krem

140zł

*-infuzja tlenowa: wtłoczenie za pomocą tlenowego strumienia dobranej indywidualnie pod klienta ampułki z preparatem odżywczym.

Zapraszam do gabinetu, Dorota Müller

Centrum Estetyki Urokliva

Dorota Müller

82-300 Elbląg, ul.Łukasińskiego 20a

tel.: + 48 669 007 807
e-mail: kontakt@urokliva.pl

Zajrzyj na nasz profil